Захисні ролети та ролокасети – переваги та недоліки

Отже, якщо Вас справді цікавить те, яка різниця в якості захисних ролет на ринку – ми допоможемо Вам у цьому. Ми проведемо короткий, але важливий аналіз продукту аби показати Вам, що ціна захисних ролокасет певним чином обґрунтована.

1. Ролетний профіль.

Провідні виробники (як наприклад “Алютех”) для виробництва найпоширеніших профілів висотою розрізу 37-45 мм використовують алюмінієву стрічку товщиною 0,28-0,30 мм (з покриттям). Дослідження показало, що інші виробники (українські, турецькі) застосовують алюмінієву стрічку, товщина якої лише 0,25 мм.

Використання при виробництві профілів тонкої стрічки знижує собівартість профілю, але разом з тим знижується і стійкість до вітрових навантажень ролетного полотна, що призводить до деформації та пошкодження полотна.

Низька якість стрічки означає, що ролетні профілі,
виготовлені з такої стрічки, будуть пошкоджува-
тися при вітрових навантаженнях (полотно буде
видувати з направляючих шин) або силовій дії
(при намотуванні полотна або натисканні рукою).
                                                                                   

Крім того, профілі окремих українських та турецьких виробників мають ряд значних та критичних недостаків:

Нестабільність геометричних характеристик порофілів. Товщина профілів, про яку заявляють виробники часто відрізняється. Дослідження профілю одного турецького виробника показало, що його товщина не 8,8 мм (як було заявлено), а 8,2 мм. Також для інших українських та китайських виробників характерна подібна ситуація.

  Чи впливають такі моменти на роботу ролокасет? – Так! По-перше, при недотриманні виробництва геометрії профілю полотно намотується нерівно (ромб або інше), що призводить до затирань полотна в коробі та виходу з ладу. По-друге, неякісне виконання замкових частин профілів приводить до роз’єднання ламелей (навіть при збиранні полотна). Отже такі ролети довго працювати не будуть.

Низька якість пінного заповнення профілів – рихла піна та пустоти. Погане заповнення полотна піною при намотуванні і навантаженнях до даних частин приводить до деформації стрічки і порушенню геометрії профілю.

Чи впливають такі моменти на роботу ролокасет? – Так! Порушуються параметри намотування полотна, що призведе до передчасної поломки ролети, а також погіршується зовнішній вигляд виробу.

Стабільна геометрія профілю
“Алютех”
 
Розбіжність в геометричних
характеристиках неякісного
профілю
Пінне заповнення профілів Алютех
рівномірне, без щілин та порожнин
Рихла піна, наявність щілин та
пустот в процесі роботи призво-
дять до деформації стрічки

Пластичність стрічки дуже важлива для формування профілю, вона забезпечує стабільність геометричних розмірів. Низький рівень пластичності стрічки призводить до утворення тріщин і дефектів в стрічці. Використання неякісної алюмінієвої стрічки означає суттєве погіршення характеристик міцності профілів.

   Розтріскування стрічки на згині профілів
певної української компанії.

Якість лакофарбового покриття. Профілі провідних виробників виготовляються з алюмінієвої стрічки з двошаровим поліуритановим покриттям та інтегрованими частинками поліаміду. Використання такої технології забезпечує довгострокове використання профілю та високу стійкість до стирання покриття.

Структура алюмінієвої стрічки з лакофарбовим покриттям та
інтегрованими частинками поламіду (застосовується провід-
ними виробниками ролетних систем, як наприклад “Алютех”).

Результати досліджень продукції окремих українських та турецьких виробників дозволяють зробити висновок: лакофарбове покриття профілів таких компанії має низьку стійкість до стирання оскільки замість частин поліаміду (високостійкого до стирання) вони використовують частинки поліметметакрилату (суттєвого нижча стійкість до стирання). Матеріал, який містить поліметметакрилат, вважається низькосортним, оскільки абразивна стійкість такого покриття, як мінімум в 3 рази гірша, ніж покриття з поліамідними частинками.

Лакофарбове покриття з частинками
поліаміду (профілі Алютех); висока
стійкість до стирання
 Лакофарбове покриття з частинками
   поліметметакрилату (деякі українські та
турецькі виробники); низька стійкість
до стирання

Додатково варто звернути увагу на те, що провідні виробники ролетного профілю (наприклад “Алютех”) наносять лакове покриття на внутрішній стороні алюмінієвої стрічки (до якої прилягає пінне заповнення). Виробники, які економлять незважаючи на якість, не проводять такого процесу. Чи це необхідно? – запитаєте Ви. Від нанесеного лакового покриття з внутрішньої частини алюмінієвої стрічки суттєво залежить подальша робота профільних ламелей, а саме: пінне заповнення контактує з лаковим покриттям, що забезпечує надійне зчеплення піни з стрічкою. Якщо цього покриття немає, то лише через свої природні клейкі властивості пінне заповнення короткий час буде підтримувати контакт з алюмінієвою стрічкою. Проте вже через незначний період (навіть 6 місяців, залежно від погодних та температурних умов) піна відстає від алюмінієвої стрічки при нагріванні на сонці і полотно починає затирати в коробі та певним чином виходить з ладу.

Висновок: ці факти свідчать про принципи, якими деякі українські виробники керуються щодо своєї продукції – максимальна економія на матеріалах в збиток якості!

Чи бажаєте Ви зекономити незначну суму коштів на виробах, які не відповідають вимогам якості? – Це вирішувати Вам.

2. Захисні короби та кришки

Як вже згадувалось вище, також в ролетних коробах певних виробників, які проводять значну економію використовується неякісне лакофарбове покриття. Це призводить до розтріскування та розшарування цього покриття. Пізніше в цих місцях відбувається корозія металу.

Ролетні кришки певних українських виробників виготовлені дуже неякісно:

неякісне лиття (наявність багаточисленних дефектів в виді вм’ятин та обливів – нашарувань зайвого металу).

Якісне лиття бокових
кришок “Алютех”
Реальність дешевих кришок
з невідповідним литтям

   Такі дефекти свідчать про застосування для лиття кришок зношеного обладнання, а також використання вторинної сировини дуже низької якості. Про це свідчать результати спектрального аналізу сплавів, з котрих виготовляються кришки окремих українських виробників.

Застосування вторинних сплавів, недотримання основних технологічних процесів значно знижує характеристики міцності, що призводить до деформації кришок і можливому падінню ролетного полотна. Неякісне пофарбування призводить до появи корозії і погіршенню зовнішнього виду кришок вже через 3-6 місяців експлуатації.

Слід зазначити неякісне сполучення коробів и кришок окремих українських виробників: зазори, щілини, нещільне прилягання короба і кришки.

3. Комплектація ролетних систем та збирання.

Варто також зазначити низьку якість окремих аксесуарів для ролетних систем, а також виготовлення ролет певними українськими компаніями.

Головним чином, це:

  • неякісне лиття пластикових деталей – бокових замків (заглушок профілю), кілець і т.п. Ці дефекти призводять до негативних моментів збирання ролет, появі вмятин і подряпин на профілі, погіршують зовнішній вигляд ролет.
  • наявність корозії на тягових пружинах, що призводить до появи слідів іржі на ролетному полотні.

В ролетах окремих українських виробників ригельний замок постачається як окрема деталь (не закріплений в кінцевому профілі).

Компанії, котра здійснює монтаж такої ролети, доведеться витратити додатковий час на монтаж кінцевого профілю та ригельного замка.

Також для окремих українських виробників характерно неграмотне і халатне виготовлення ролет:

  • довгомірні комплектуючі для ролетних систем (кінцеві, короби, шини) порізані “не в розмір”, ущільнюючі вставки не фіксуються в направляючих шинах і кінцевих профілях;
  • такі помилки окремих українських виробників при виготовленні ролет, крім додаткових затрат, призводять до некоректної роботи ролети або до виходу її з ладу;

   Ми навели для Вас лише основні показники та фактори, на які слід звертати увагу, обираючи такий продукт, як – захисні ролети. Економія часто обходиться дуже дорого! Якщо Ви бажаєте економити, то економте на професійному підході, а не на якості виробів.

Наш власний досвід – ремонти неякісних виробів та наслідки некваліфікованого монтажу. 

Компанія “Артіка” періодично проводить ремонти ролет певних виробників і стикається з вищезгаданою ситуацією: “Економія часто обходиться дуже дорого”. Ми не будемо наводити Вам усі випадки, тому що це не доцільно. Достатньо лише одного середньостатистичного, як приклад:

У клієнта “X” виникла потреба замовити ролету  з двигуном на пульт в гараж. Він дізнався, що така ролета з якісних профілів та комплектуючих коштує 5400 грн. Проте клієнту “X” запропонували ролету в таких розмірах за 4800 гривень (зрозуміло з інших комплектуючих, що було доведено після того, як монтажна бригада прибула на об’єкт для ремонтних робіт).

Отже клієнт вирішив зекономити, не переконавшись у якості комплектуючих та профілів. Він замовив ролету дешевшу на 600 грн. Клієнт “X” мав можливість користуватись ролетою орієнтовно 1,5-2 роки. Після цього періоду внаслідок неякісного виконання та неякісних комплектуючих ролетний профіль (ламелі) деформувались та почали заклинювати в направляючих. За дуже короткий період ролетне полотно заклинило і призвело до наступного: кріплення двигуна повністю виламане, двигун разом з валом впав та обрізав дріт живлення.

Результат: Вартість ремонту для клієнта “X” обійшлась більше 2000 грн. Скільки він зекономив? –

Економія клієнта “X”: клієнт переплатив 1400 грн.

Висновок: компанія “Артіка” не рекомендує економити на якості профілів, комплектуючих та виконанні монтажних робіт, тому що це обходиться Дорого.